




Highline Warsaw w Varso Tower: Tétris Poland zrealizował najwyżej położoną atrakcję w Unii Europejskiej
Tétris Poland otwiera najwyższą atrakcję Unii Europejskiej w Varso Tower
Dodaj do ulubionych:
Opublikowano:
07.11.2025
06.11.2025
Highline Warsaw, zrealizowany przez Tétris Poland, to nowa ikona architektury w Unii Europejskiej, która łączy nowoczesny design z unikalnymi doświadczeniami turystycznymi. Projekt ten, zlokalizowany na szczycie Varso Tower, nie tylko redefiniuje standardy estetyczne i funkcjonalne w przestrzeniach miejskich, ale także stanowi przykład doskonałej współpracy międzynarodowych zespołów projektowych. W ramach tej inwestycji, architektura spotyka się z designem wnętrz na najwyższym poziomie, tworząc przestrzeń, która inspiruje i zachwyca odwiedzających, a sama Varso Tower staje się symbolem nowoczesnej Warszawy.
Spółka Tétris Poland, należąca do grupy JLL i specjalizująca się w projektowaniu oraz aranżacji wnętrz komercyjnych, sfinalizowała prace nad projektem Highline Warsaw. Ta nowa, prestiżowa przestrzeń, zlokalizowana na szczycie wieżowca Varso Tower, została oficjalnie otwarta jako najwyżej położona atrakcja turystyczna w Unii Europejskiej. Warszawa dołączyła tym samym do globalnej sieci Magnicity, stając się szóstą lokalizacją po miastach takich jak Paryż, Berlin czy Rotterdam. Na powierzchni ponad 1600 m kw. nowa inwestycja oferuje tarasy widokowe, bary oraz strefę multimedialną z widokiem na panoramę stolicy.
Unikalna przestrzeń na szczycie Warszawy
Highline Warsaw zajmuje szczytowe piętra 310-metrowego Varso Tower, co czyni go najwyżej usytuowaną miejską atrakcją na terenie Unii Europejskiej. Jest to zarazem pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce i szósta w globalnej sieci Magnicity, obecnej już m.in. w Paryżu, Rotterdamie, Berlinie i Chicago. W ramach projektu goście mogą korzystać z interaktywnych ekspozycji multimedialnych łączących historię z teraźniejszością Warszawy, a także z dwóch tarasów widokowych, z których jeden mieści ogród o powierzchni 400 m kw. Centralnym punktem jest HighGarden Rooftop Lounge – panoramiczny koktajl bar. Highline Warsaw łączy funkcje punktu widokowego z przestrzenią doświadczeń, gdzie technologia i architektura tworzą unikalne wrażenia dla odwiedzających.– Praca w tak prestiżowej i technicznie wymagającej lokalizacji wymagała precyzyjnej koordynacji i otwartej komunikacji pomiędzy dużą grupą międzynarodowych partnerów na każdym etapie realizacji. To dzięki zaangażowaniu wszystkich stron - od inwestora, przez projektantów, po zarządcę budynku - oraz doświadczeniu naszego zespołu mogliśmy sprawnie przełożyć ambitną wizję architektów na rzeczywistość, tworząc przestrzeń, która łączy najwyższe standardy jakości z unikalnym charakterem miejsca – mówi Magda Muczyńska, Commercial Director, Tétris Poland.Zakres prac powierzonych firmie Tétris objął realizację kilku kondygnacji wieżowca o łącznej powierzchni ponad 1600 m kw. Prace obejmowały zarówno przestrzenie techniczne na poziomie -2, reprezentacyjną recepcję na parterze, jak i piętra widokowe na 46. i 49. kondygnacji oraz zewnętrzny taras. Przedsięwzięcie zrealizowano na podstawie projektu francuskiej pracowni architektonicznej BRS. Jak zaznaczają specjaliści z Tétris, wysoki standard i złożoność projektu wymagały indywidualnego podejścia do każdego elementu, co było możliwe dzięki ścisłej koordynacji wszystkich zaangażowanych stron.
– Highline Warsaw to unikalny projekt, wymagający dużej dokładności, ale też dający ogromną satysfakcję. Realizacja była pełna wyzwań: od prowadzenia instalacji w warunkach ograniczonej przestrzeni, przez montaż niestandardowych konstrukcji, po koordynację pracy wielu międzynarodowych zespołów. Niemniej, dzięki szerokiemu doświadczeniu i elastyczności naszego zespołu, możliwe było przełożenie tej ambitnej wizji architektów na rzeczywistość – mówi Dominik Surmacz, Senior Project Manager, Tétris Poland.
Od parteru po panoramiczny taras
Parter zaprojektowano jako reprezentacyjne wejście do świata Highline Warsaw. W tej strefie firma Tétris była odpowiedzialna za wykonanie nocnej recepcji, włączając w to wykończenie posadzek, zabudowę szatni oraz dostarczenie mebli recepcyjnych. Główna część rozrywkowo-widokowa znajduje się na wyższych piętrach. Na 46. kondygnacji, we współpracy ze scenografką Clemence Farrell, Tétris zrealizował butik z pamiątkami oraz korytarz imersyjny. Dzięki zastosowaniu luster, nadruków chmur i interaktywnych projektorów, zwiedzający mogą doświadczyć iluzji spaceru nad miastem. W Experience Room stworzono z kolei przestrzeń multimedialną z ekranami wbudowanymi w podłogę, lustrzanymi powierzchniami i sufitami napinanymi, które generują sugestywne wrażenia wizualne. Na 49. piętrze Varso Tower zlokalizowano HighGarden Rooftop Lounge. W ramach kompleksowych prac wykończeniowych i instalacyjnych, specjaliści Tétris wykorzystali luksusowe materiały, takie jak kamień naturalny i drewno. Aranżację uzupełniają podwieszane elementy z zielenią oraz nowoczesne systemy audiowizualne. Charakterystycznym elementem tej kondygnacji są toalety, w całości wyłożone lustrami i wyposażone w designerskie umywalki z podświetlanym korpusem. Zwieńczeniem całej przestrzeni jest taras widokowy z ogrodem, wyposażony w meble wykonane na zamówienie oraz lunety obserwacyjne. Tétris odpowiadał na tym obszarze również za instalacje oświetleniowe, systemy bezpieczeństwa i nagłośnienie wkomponowane w tarasową zieleń. Całość uzupełnia zaplecze techniczne i gastronomiczne zlokalizowane na poziomie -2. Znajdują się tam szatnie, toalety i prysznice dla personelu, a także chłodnie, mroźnie oraz magazyny niezbędne do funkcjonowania barów i restauracji, stanowiące kluczowy, choć niewidoczny dla gości, element zapewniający sprawne działanie obiektu.– Z dumą oddajemy w ręce gości gotowy projekt Highline Warsaw – ambitnej i wymagającej powierzchni, którą dzięki skutecznej pracy zaangażowanych ekspertów udało się zrealizować. Zespół Tétris w pełni odtworzył naszą wizję, tworząc miejsce, które na każdym kroku działa na zmysły i przenosi ludzi w magiczny świat chmur, widocznych z każdej perspektywy. Jesteśmy pewni, że wzbudzi ona zachwyt każdego, kto będzie miał przyjemność je odwiedzić – mówi Przemysław Konieczyński, Dyrektor Generalny Highline Warsaw.
No items found.
Najnowsze wydanie!


.jpeg)







Komentarz