
Czy budowa może być fotogeniczna? Skanska i Aleksander Małachowski udowadniają, że tak

Plenerową wystawę zdjęć Aleksandra Małachowskiego można oglądać od 29 marca na patio kompleksu biurowego Studio. Wejście znajduje się od ulicy Łuckiej, pomiędzy Fabryką Norblina a budynkiem Studio B.










Czy miasto można podziwiać wyłącznie na podstawie starych i nowych obiektów?Czy sama budowa może pobudzać zmysły i wywoływać wrażenia estetyczne?Jakie szczegóły można dostrzec w trakcie etapu konstrukcyjnego inwestycji?Na zaproszenie Skanska, na te pytania odpowiada Aleksander Małachowski, Hashtagalek - fotograf architektury, magister sztuki. Efekty współpracy można podziwiać na nowo otwartej wystawie zdjęć w Warszawie.Aleksander Małachowski w serii 12 prac na nowo odkrywa toczącą się budowę wieżowca Studio A przy ulicy Prostej w Warszawie, w ramach której właśnie rozpoczęto realizację pięter biurowych. To pierwsza tego typu współpraca Skanska i Hashtagalka, która nie tylko pokazuje etap konstrukcyjny z zupełnie innego punktu widzenia, ale przede wszystkim wydobywa jego fotogeniczność. W zdjęciach autora dostrzeżemy geometrię ukazaną w idei minimalizmu, wzory i niekonwencjonalne perspektywy towarzyszące wznoszeniu Studia A.
"To była dla mnie naprawdę fascynująca przygoda. Nie po raz pierwszy w swojej karierze spróbowałem odnaleźć piękno tam, gdzie go nikt nie dostrzega, ale po raz pierwszy tym miejscem była budowa. Zamieniłem na chwilę przemierzanie ulic na spacer po stropach budowlanych, a podziwianie piętrzących się wokół mojej głowy wieżowców na obserwację prętów zbrojeniowych. Najbardziej intrygującymi widokami okazały się dla mnie te na Warszawę z perspektywy placu budowy. W ten sposób odnalazłem kontrasty, które stanowią od dłuższego czasu istotną część mojej fotografii. Jestem dumny z efektów, gdyż po raz kolejny udowodniłem sam przed sobą, że w fotografii miejskiej najważniejsze jest widzenie – nie tylko patrzenie. Liczy się wrażliwość na detal i ukryte kształty. Zapraszam serdecznie do podziwiania wystawy" – mówi Aleksander Małachowski, fotograf architektury, współtwórca kursu fotografii ProjektFotografia.pl.
Zdjęcia zostały wykonane na placu budowy wieżowca, którego oddanie zaplanowano na czwarty kwartał 2025 roku. Obiekt o profilu biurowo-usługowym będzie miał 26 600 mkw. powierzchni, 27 kondygnacje naziemne i 4 podziemne. Planowana wysokość to 105 metrów.Plenerową wystawę zdjęć Hashtagalka można oglądać od 29 marca na patio kompleksu biurowego Studio. Wejście znajduje się od ulicy Łuckiej, pomiędzy Fabryką Norblina a budynkiem Studio B.
Najnowsze wydanie!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.
