Zamknij

Twój koszyk

Razem: 0.00 zł
Razem z VAT: 0,00 zł
Przejdź do kasy

Kolejne przestrzenie Nowego Rynku E zostały wynajęte - Rödl & Partner

REKLAMA

Na 7. piętrze poznańskiego biurowca, zrealizowanego przez Skanska, otworzy się biuro firmy Rödl & Partner. Jej pracownicy skorzystają z blisko 1 000 mkw. powierzchni zaprojektowanej zgodnie z kryteriami ESG oraz wyposażonej w innowacyjne rozwiązania pozwalające ograniczać wpływ na środowisko naturalne. Najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.

Rödl & Partner to międzynarodowa firma doradcza w zakresie audytu, Business Process Outsourcing, podatków, prawa i konsultingu. Jest obecna w 49 krajach, zatrudniając 5 800 pracowników na całym świecie. W Polsce działa już ponad 30 lat, świadcząc usługi w 6 miastach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i właśnie w Poznaniu, gdzie przenosi swoje dotychczasowe biuro do Nowego Rynku E.

"Zainteresowanie naszą inwestycją nadal nie słabnie. Obecnie około 80% powierzchni budynku jest już zajęta. Kolejny najem to dla nas dowód, że oferowane przez nas przestrzenie do pracy i spotkań są doceniane przez firmy, które rozwijają się zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnie, wspierając poznański rynek w różnych obszarach. Nasz budynek dostarcza im zrównoważonych i bezpiecznych powierzchni, które sprawiają, że praca jest bardziej komfortowa, efektywna i po prostu przyjemniejsza" – mówi Małgorzata Wojtoń, starsza menadżerka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

"Przenosimy nasze poznańskie biuro do Nowego Rynku E z kilku istotnych powodów, które wyłoniły się w procesie analizy i konsultacji. Przy wyborze kierowaliśmy się nie tylko lokalizacją, ale także jakością i nowoczesnością przestrzeni. Naszym celem jest stworzenie biura, w którym każdy pracownik będzie się czuł dobrze, które będzie inspirować do rozwoju. Zależy nam również na ekologii i zdrowiu, dlatego wybraliśmy budynek, który spełnia najwyższe standardy środowiskowe, potwierdzone certyfikatami LEED i WELL. Dodatkowo warsztaty z naszymi pracownikami oraz hybrydowy model pracy pozwoliły nam zoptymalizować nasze zasoby i umożliwią stworzenie w nowym biurze ergonomicznego i efektywnego środowiska pracy. Jestem pewna, że nowa lokalizacja, dbałość o detale i wszystkie związane z tym udogodnienia sprawią, że nasze nowe poznańskie biuro będzie spełniało oczekiwania naszych pracowników oraz będzie przyjaznym miejscem dla naszych klientów" – mówi Magdalena Ludwiczak, Partner w Rödl & Partner.

"Jestem przekonana, że nowe biuro zapewni pracownikom i klientom Rödl & Partner najwyższy komfort i przyjazne środowisko pracy oraz będzie impulsem do dalszego, prężnego rozwoju firmy. Starannie przeanalizowaliśmy potrzeby naszego klienta i możliwości, jakie daje poznański rynek biurowy. Cieszymy się, że spełniliśmy wszystkie cele, które zostały przed nami postawione. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Rödl & Partner, powierzając nam proces relokacji i negocjacji warunków najmu w kolejnym mieście" – mówi Joanna Bartosiewicz, Senior Associate, Newmark Polska.

Charakterystyczna bryła z ograniczonym wpływem na środowisko i ludzi

Budynek E to harmonijne wpisanie najnowszych trendów architektonicznych w miejskie otoczenie. Jego wyróżnikiem jest częściowo zadaszony taras, oferujący imponujący widok na stolicę Wielkopolski. Znajduje się tam siłownia, huśtawki, poidełko i kuchnia do użytku najemców. Na ścianach oddzielających taras od wnętrza budynku namalowane są charakterystyczne elementy tej panoramy – wizerunki znanych poznańskich budynków.Charakterystyczną i wyróżniającą się cechą biurowca jest jego elewacja, która została zaprojektowana tak, by wpuszczać jak najwięcej naturalnego światła, jednocześnie chroniąc przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i poprawiając efektywność energetyczną budynku. Takie rozwiązanie uzupełnia szereg tych innych, wykorzystanych w budynku, które zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ESG, czyli z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników, a także w zgodzie z potrzebami miasta i jego mieszkańców, nie zapominając jednocześnie o kwestii środowiska naturalnego. Zastosowano tu więc liczne rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii elektrycznej i wody. Co więcej, budynek zaopatrywany jest w energię kupowaną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, pochodzących z lądowych farm wiatrowych.Nowy Rynek został zaprojektowany tak, aby mogli z niego korzystać wszyscy. Stąd wzięły się rozwiązania odpowiadające na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów i osób nieposługujących się językiem polskim, a także osób neuroróżnorodnych i neuroatypowych.

REKLAMA
Subscribe to newsletter

Subscribe to receive the latest blog posts to your inbox every week.

By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Najnowsze wydanie!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.